Skip to main content

Setkání nejen k adopci na dálku na festivalu OBZORY

Kdy?
10:00 01/11/2014
Kde?
Filosofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, P-1

Wontanara a Adopce na dálku - projekt pomoci v celkovém kontextu v rámci festivalu Obzory v SOBOTU 1.11.2014 od 11h. do 12h.

Uvažujete o adopci na dálku dítěte ze zemí "třetího světa"? Nebo již nějaké podporujete a chcete se dozvědět více? Anebo máte vůči tomuto projektu pochybnosti? Zajímá vás, jak vypadá rozvojová spolupráce organizace Wontanara s 15 letou zkušeností v terénu? A jak se do realizace projektů promítá nestabilní politická situace nebo největší epidemie eboly v historii?

Tak právě pro vás je toto setkání nejen k projektu Adopce afrických dětí na dálku.
Přednáška/beseda s promítáním

Wontanara bude přítomna po celou dobu festivalu Obzory: výstava fotografií z Guiney a batik se západoafrickými motivy. Fair trade stánek uměleckých předmětů z Guiney

Fair trade obchůdek s originálními předměty z Guiney

Celou sobotu bude také probíhat prožitkový workshop pro děti Malá Afrika v Praze na téma:

Jak se žije v Guineji - cílem je poznávání kultury a způsobu života západní Afriky. Děti si mohou prožít obvyklé situace guinejských obyvatel, např. obléknout se do typického oblečení, nosit na hlavě nádobu s vodou nebo ovocem, vyzkoušet si úvaz miminka (panenky) na zádech, zkusit si na symbolicky vymezeném prostoru, jak se žije celé rodině na 3x3m2, zkusit si tradiční hudební nástroje, poslechnout si západoafrickou hudbu a skrze video se podívat do Guiney.

Dále si děti mohou vyzkoušet vyrobit hračku z improvizovaného smetiště. Starší děti mohou skrze kvíz "Na co svět má a nemá" zjistit jak absurdní je nepoměr mezi výdaji rozvinutých zemí a možnými náklady řešení chudoby rozvojového světa.

Těšíme se na setkání s vámi!

Na toto setkání je vstup zdarma.

Více info o celém festivalu: www.festivalobzory.cz