Skip to main content

AFRIKA NA DOSAH v Zooparku Vyškov

08.09.2005

Setkání adoptivních rodičů, výtvarná dílna, výstava předmětů a fotek, africká hudba, beseda s africkými koordinátory, promítání videa, módní přehlídka a hlavně dobrá nálada...to byla Afrika na dosah ve Vyškově...článek z Rovnosti se Vám tu atmosféru pokus

Součástí modní přehlídky
byla i domácí zvířata
Vyškov Netradiční prostředí si pro sobotní módní přehlídku Vzpomínky na Afriku vybrali její autoři. Modelky totiž místo po přehlídkovém mole chodily uprostřed Babiččina dvorečku, který je součástí vyškovského zookoutku.
„Dozvěděla jsem se, že tu bude v sobotu probíhat akce Afrika na dosah. Protože mám k dispozici kolekci pražské módní návrhářky Martiny Nevařilové nazvanou Vzpomínky na Afriku, napadlo mě, že by se to k sobě tematicky hodilo,“ prozradila majitelka vyškovského butiku Irena Kopáčková.
A proč právě Babiččin dvoreček? „Přišel mi zkrátka nejpříhodnější. Jednak z technických důvodů, protože tu máme blízko prostor pro převlékání. Díky zvířátkům mi to také připadalo blízké přírodě,“ dodala Kopáčková. Stejný názor měly i modelky. „Myslím, že to bylo dobré, díky zvířátkům byla naše nervozita rozhodně menší,“ vysvětlila studentka Barbora Řezáčová, která si jako většina dívek roli modelky v sobotu vyzkoušela poprvé.
Součástí celodenního programu s africkou tematikou byly však i další akce. „V rámci naší výtvarné dílny jsme dětem například nabídli výrobu hraček a hudebních nástrojů z odpadových materiálů či kreslení na chodník. Pro rodiče zase byla připravena výstavka fotografií. Nechyběly ale ani africké předměty či hudba. Lidé měli možnost poznat také africké koordinátory či české dobrovolníky,“ vyjmenovala Eva Obořilová z pořádajícího občanského sdružení Vysokoškolští humanisté. (cid)

Podfoto: Modelky se v sobotu divákům předvedly v netradičním prostředí.
FOTO PETRA CIDLINSKÁ

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->