Skip to main content

HELP CAMP GUINEA 2013

15.02.2013

Poznejte, jaká je opravdu Afrika. Zapojte se do rozsáhlého a dlouhodobého projektu, který již přinesl mnohé výsledky.

Místo:

Guinea. Hlavní město Conakry, případně Dubreka, Kindia, Bofa a Kankan.

Termín:

říjen - prosinec 2013, minimální doba pobytu účastníka na HELP-CAMPU je 10 dní. Z přihlášených zájemců se pokusíme vytvořit skupinky, které by do Guiney vyrazily ve stejný čas. Zázemí na místě umožňuje uspořádat HELP CAMP kdykoliv ve výše uvedeném rozmezí.

Počet účastníků:

1-6 dobrovolníků v každém z termínů.

Popis projektu a potřebných prací:

Dokumentace projektu „Adopce na dálku". V Guineji je přes 1000 dětí v adopci na dálku. Je potřeba je pravidelně navštěvovat, vyfotit a zdokumentovat jejich situaci a využití poskytovaných prostředků následně pak tuto dokumentaci zpracovat dle instrukcí sdružení. Fotky a informace pak předat pracovníkům o.s.Wontanara.

  • Pomoc ve zdravotním středisku. Ošetřování a vyšetřování nemocných. Zjistit, jaké léky a zdravotní pomůcky jsou a budou nejvíce potřeba. Vhodné jen pro osoby se zdravotní průpravou.
  • Pomoc učitelům. Naučit učitele, jak učit. Zlepšení výuky, využití pomůcek, her, kreativního myšlení atd. ve výuce.


Přesný popis práce bude stanoven s přihlédnutím ke zkušenostem a dovednostem dobrovolníků.

Podmínky účasti:

Dostatečná znalost francouzštiny, nebo alespoň angličtiny

Osobní pohovor s každým účastníkem

Po návratu: napsání alespoň jedné reportáže/článku na web wontanara.cz, předání všech informací a dokumentace do dvou týdnů.

Partnerská organizace:

Občanské sdružení Wontanara, které v Guineji působí od roku 1999 a postavilo zde 8 škol a 2 zdravotní střediska pro více než 3000 dětí s „adoptivními rodiči" v České republice. Na místě budou HELP CAMP řídit dlouhodobí koordinátoři těchto projektů.

Náklady:

Účastníci help-campu si hradí dopravu a stravu a další náklady (očkování, vízum). Na místě zajištěno bezpečné ubytování společně s dalšími dobrovolníky i z jiných organizací za symbolický příspěvek. Neplatí se žádný zprostředkovací ani jiný skrytý poplatek

Bezpečnost a zdraví:

Účast na HELP-CAMPU je na vlastní riziko. Guinea je typickou západoafrickou zemí se všemi souvisejícími zdravotními riziky (zejména malárie a střevní potíže) a politickou nestabilitou. Výhodou je dobré zázemí na místě.

Internet i mobilní signál jsou v Conakry, Kankanu, Dubrece i Kindii dostupné

Jak dále postupovat?

Máte-li zájem, třeba i jen předběžný, zúčastnit se HELP-CAMPU v Guineji, napište Táni Bednářové, tana.bednarova (@) gmail.com, tel. 604 983 875, ze sdružení Wontanara, která v Guineji působí již přes13 let a má na starosti také tento HELP-CAMP. Bude vás kontaktovat s podrobnějšími informacemi a později případně pozve na informační schůzku.
 

http://www.hedvabnastezka.cz/klub-hedvabna-stezka/help-camp-guinea-2013/
 
 
Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->