Skip to main content

Nečekaně odešel Kabiné Traoré, drahý přítel a spolupracovník

05.01.2017

Ke konci minulého roku odešel nečekaně po náhlé nemoci Kabiné Traoré, manžel koordinátorky Madiny Condé, který jí byl velkou oporou a v rámci našich projektů v Guineji významným spolupracovníkem po více než 15 let. Byl znám svou otevřeností a humanismem v praxi. Mezi jeho přednosti patřila velkorysost, upřímnost, sociální cítění a poctivost. Měl smysl pro humor a zároveň pro empatické jednání s druhými.

.....................................................................................................................

Velice nás tato ztráta zasáhla a moc nám všem chybí. Jeho činy zůstanou navždy živé v našich společných projektech zejména v oblasti Menyi, kde se podílel na realizaci školy, hloubkového vrtu na pitnou vodu a na péči o stovky dětí  od roku 2002. Táňa Bednářová, zakladatelka a ředitelka Wontanary

......................................................................................................................

Vždy byl připraven pomoci a ochotně zasáhnout třeba uprostřed noci v případě potřeby. Po dlouhá léta byl ředitelem Institutu vyššího distančního studia v Kindii a posléze rektorem University ve Foulaya v Kindii. Svůj nástup do důchodu započal poutí do Mekky, kterou absolvoval spolu se svou manželkou Madinou Condé. Krátce po návratu zemřel.

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->