Skip to main content

Guinea online / Zápisky z cesty

17.05.2016

Na první průzkumnou cestu do Guiney se  vydala Táňa Bednářová, zakladatelka Wontanary a Patrik Kutaj, autor projektu Kapka života 8. května, s cílem připravit zázemí pro zahájení projektu vrtání studen na pitnou vodu na místech, kde to lidé nejvíce potřebují.

Zápisky z naší cesty do Guineji od Táni Bednářové, den po dni. Program je nabitý a připojení ne vždy spolehlivé :)

9.5.2016 

" 5:00 na letišti v Praze vyrážíme do Guiney s velkými cíli a ambicemi. Air France nás potrápila se zavazadly, ale nakonec vše prošlo a vezeme tedy přes 100 kg dárků pro naše školy. Hurá! "

10.5.2016 / Táňa Bednářová / Patrik Kutaj

" Strastiplná a únavná cesta v překlimatizovaném letadle. V Paříži nám řekli, že Air France prodala více letenek, než je míst v letadle a že jsme na čekací listině a možná poletíme zítra. Letenku jsme koupili 2 měsíce před odletem za téměř 27.000Kč, v Praze jsme strávili přes hodinu přebalováním zavazadel kvůli 5 kg nadváhy u jednoho zavazadla...zkrátka jsme měli pocit, že nejsme váženými cestujícími, kteří platí drahé služby, ale onucemi, ke kterým si mohu lecos dovolit "

 "Po 18h. jsme dorazili z letiště "domů" za doprovodu našich přátel-koordinátorů a ubytovali se = zavěsili moskytiéry "

" Pak jsme si dali první společnou výbornou večeři - grilovaná ryba a smažené banány, kterou pro nás připravily manželka Edera a Oumara. Následovala asi tříhodinová schůzka, na které jsme domlouvali hlavní body programu a první kroky k realizaci vrtů na pitnou vodu. "

11.5.2016

10:00 "Ráno jsme si vyměnili peníze a stali se z nás multimilionáři - konečně :) 1 euro = 10.000 guinejských franků, přičemž největší bankovkou je zde dvacetitisícovka"

Sledujte naši cestu také online na facebooku ...

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->