Skip to main content

Interaktivní aplikace Energie pro všechny

19.12.2011

Dokážete si představit život bez elektřiny? Přemýšleli jste již o tom, proč by měla být energie dostupná pro všechny?

Je to protože energie je zásadní pro každodenní život, vaření a svícení? Je to protože dnes již vlastníme technologie, které dokáží snížit energetickou chudobu a zároveň jsou udržitelné a nepřispívají ke změně klimatu? Je to protože kouř z vaření na otevřeném ohni pod střechou zabije ročně více žen a dětí než malárie? Je to protože rozdíl mezi energeticky bohatými a chudými zeměmi je prostě nespravidlivý? Nebo protože za pomoci elektrické energie by se lidé mohli dostat z chudoby?

Nyní můžete vyjádřit svůj názor pomocí speciální internetové aplikace. Můžete si vybrat jeden z pěti důvodů a se svým názorem se podělit s ostatními na sociálních sítích. Díky Vám tak bude o problémech spojených s energetickou chudobou vědět stále více lidí.

Na Zemi je stále 1,4 miliardy lidí, kteří nemají vůbec žádný přístup k elektrické energii a 2,5 miliardy musí při vaření a topení spoléhat na pálení biomasy. Kouř z pálení dřeva uvnitř budov ročně zabije víc lidí než Malárie, převážně žen a dětí.

Rok 2012 byl Organizací Spojených národů označen jako Mezinárodní rok pro udržitelnou energii pro všechny. Je tedy nejlepší čas zapojit se a přispět k naplnění tohoto cíle.

Energy for All – Make Your Point

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->