Skip to main content

Ples AFRIKA / Lucerna 2005

03.04.2005

V pátek 1. dubna úspěšně proběhl v pražské Lucerně již 8. ročník Plesu Afrika. Děkujeme všem, kteří přišli nebo pomohli a podpořili tuto velkou akci na pomoc dětem v Africe a Asii. Ve fotogalerii (pod odkazem Multimedia-dokumenty) můžete shlédnout záběry.

Jako u minulých ročníků Plesu Afrika i tentokráte byla Lucerna hezky našlapaná a vytvořila se skvělá atmosféra, ve které málokdo zůstal sedět a nepřidal se do víru tance v afrolatinských rytmech. I když je jaro teprve na začátku, na plese vládlo téměř africké horko a letní oblečení bylo samozřejmostí, mohli jsme i na mnohých vidět krásnou africkou módu a různé jiné nápadité úlety.

Velký dík patří všem kapelám a učinkujícím, kteří podpořili akci svým vystoupením bez nároku na honorář. Často hlasitě aplausující lidičky dávali najevo, že jejich vystoupení stojí opravdu za to. A když už jsme u těch díků, patří i všem dobrovolníkům, kteří pomohli zorganizovat celou akci a to ve svém volném čase a zadarmo. To vše se podařilo i díky podpoře několika sponzorů.

Veškerý výdělek z Plesu Afrika půjde na projekty humanistů, konkrétně na výstavbu sirotčinců v Asii a Africe. Za zmíňku stojí i nemalá sbírka psacích potřeb a zdravotnického materiálu, která se na plese uskutečnila. Každý kdo zavítal na ples přinesl totiž sebou i nějakou ze zmiňovaných věcí. Tato sbírka poputuje na podporu projektů Kampaně lidské podpory v Africe a Asii.

Takže děkujeme všem, kteří přišli a těšíme se opět za rok 7.4. 2006 na devátém ročníku Ples Afrika.
No a v sekci Multimedia-dokumenty můžete ve fotogalerii shlédnout pár záběrů zachycující tento africký rej.

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->