Skip to main content

Romantika u rybníka v Kytlicích

27.07.2015

Minulý víkend jsme strávili u rybníka v pohádkovém kraji Kytlic na severu Čech, kam jsme přijali pozvání. Konal se zde už druhý ročník akce nazvané Romantika u rybníka. A jak už název naznačuje, byla to opravdu romantika, že by se dala krájet. Slunce, voda, skály, les, příjemní usměvaví lidé a hudba, která celou atmosféru dokreslovala. Byl to skutečný relax.

Zájem o malovaní na tělo aka bodypainting byl hlavně z řad dospělých, nakonec neodolala ani barmanka Dáša, která se o nás celou dobu starala jako o vlastní. Na akci dorazilo během dvou dní kolem 150 návštěvníků, takže ji organizátoři právem vyhlásili za úspešnou. Lidé se zajímali i o naše projekty, povídali jsme si o našich prvních cestách do Afriky. Ukázalo se, že někteří byli dokonce na stejných místech Guineji jako my. I naše dobrovolnické řady se opět rozrostly. Těší nás, když lidé mají v dnešní uspěchané době zájem a čas pomáhat na místech, které jsou jim vzdálené. Je to vzácné.

Hudebně se festival vyvíjel od ambientního a lounge tempa s prvky jazzu a soulu, které byly obvzlášť příjemné na poslech při odpolední siestě a koupání, později přes nu-disco až k večerním housovým tanečním songům. Lidé tančili, povídali se, usmívali se a vypadali nadmíru spokojeně přes den i večer. V sobotu odpoledne byli všichni natěšení na grilované speciality, někteří už od loňska, takže se nakonec dočkali. Ve stánku prodávali dobré chlazené pivo a jiné lihoviny, točenou limonádu, pizzu, hamburger i párek v rohlíku, takže hlady nezůstal nikdo. Jen otravné vosy celý pobyt dokázaly znepříjemnit. Letos mají obvzlášť úspěšnou sezónu.

O jedinečné živé vizualizace se postaral: Ondřej Ševčík s Primal Ritual. Projekce se organicky měnila v závislosti na pohybu lidí a intenzitě hudby, takže ji vlastně vytvářeli oni sami. Byl to jedinečný hudební i obrazový zážitek.

Program // Pátek: DJs C'moi (Pekelnej bar), Roman Rai Live (The Soul Science), Squib (Deep Down), Anna Myschkin (DUNA) // Sobota: DJs Awacs (Visky Records), Milan Kroutil (Café Neustadt), Synaptik (DUNA), Sanny (Experiment), Lukáš Mička (Visky Records), Face (Rádio 1) 

Občerstvení u koupaliště Kytlice www.facebook.com/KiosekUKoupaliste

Foto: Josef Synaptik, Petr Šlapka

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->