Skip to main content

Studnařské auto pro Afriku

23.03.2018

Rádi bychom vám představili projekt partnerské organizace Kapka života. Jeho cílem je pomoci lidem v Africe, kteří nemají přístup k pitné vodě. Na začátek ale pár slov k aktuální situaci, která bohužel soucit, spolupráci a empatii mezi lidmi, zejména pokud pocházejí z jiných kultur, moc neposiluje…

Pevně věříme, že nejlepší je řešit problémy přímo tam, kde jsou, a pomoci místním lidem je řešit svépomocí – vytvořit dlouhodobě udržitelné podmínky, ve kterých už nebude pomoc zvenčí potřeba. Jdeme až ke kořenům, nesnažíme se jen „záplatovat“ na povrchu. A jsme přesvědčeni, že taková pomoc má smysl vždy a může mít i dalekosáhlé důsledky v globálním měřítku. Lhostejnost a snaha se izolovat nepomůže nikomu.

Co je Kapka života?

Cílem tohoto projektu je budování studní v místech, kde je pitná voda velmi vzácná. Konkrétně se chceme zaměřit na základní školy v oblastech Mamou a Kankan v západoafrické Guineji. Mnoho dětí zde nemůže chodit do školy právě proto, že místo vyučování musí dlouhé kilometry pro vodu, aby se doma dalo vařit, mýt nádobí a prát prádlo.

Zajištění přístupu k pitné vodě tedy zlepší nejen zdravotní stav místních obyvatel (pitný režim, hygiena, prevence častých onemocnění a epidemií), ale i jejich sociální prostředí a celkové životní podmínky.

 

Věděli jste, že na nemoci související se špatným přístupem k pitné vodě (např. cholera či úplavice) umírá více než 1,8 milionu dětí ročně? To je více než na následky AIDS a malárie dohromady.

V Guineji samozřejmě nejsme žádní nováčci, spolupracujeme s organizací Wontanara, o.p.s., která v oblasti rozvojové spolupráce působí již 18 let. Díky pomoci dárců a dobrovolníků v ČR a díky aktivní spolupráci místních komunit mimo jiné postavila již 7 škol, které umožňují vzdělávat se více než 3000 dětem. Naše projekty mají plnou podporu místních obyvatel i zástupců státu.

Potřebujeme auto

Pro naši práci v Africe je vlastní auto nezbytné. Extrémně nám zjednoduší pohyb po celé Guineji. S tímto vozem budeme moci rychleji zajistit veškeré potřebné opravy nejen našich studní, ale i těch vybudovaných před lety státem… kromě oprav budeme případně schopni i sami vyvrtat studny menší hloubky.

Co se stane s penězi, které se podaří vybrat nad cílovou částku?

Všechny finance nad limit použijeme na koupi vrtného nářadí či soupravy a k přepravě všech nezbytných nástrojů a materiálu do Afriky.

Dozvědět se více o projektu a podpořit jej lze do 10. dubna 2018 skrze Startovač zde.

 

A jak to může vypadat po naší dobře odvedené práci?

Za vaši podporu a sdílení projektu děkuje Patrik Kutaj, zakladatel organizace Kapka života a manažer projektu.

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->