Skip to main content

Dobrovolníci

Za mnohaletou spolupráci děkujeme hlavně našim dobrovolníkům a stážistům, bez nich si naši činnost neumíme představit. Dělí se s námi o svůj volný čas a my bychom jim touto cestou postupně rádi poděkovali a jednotlivě je představili. Někteří s námi byli dokonce několikrát v Guineji a mají adoptované děti skrze Adopci afrických dětí, projekt pomoci na dálku.

foto

Rozalie Turková 10 let (dobrovolnice od června 2016). Je žačkou Ekoškoly Chmelnice v Praze. Poprvé jsme se potkali na akci Africký den pro děti v Divadle Kampa. Rozárka ráda tvoří, především maluje, šije, hraje divadlo nebo animuje a proto moc ráda pomáhá Wontanaře na různých akcích, kde maluje na obličej africké motivy. (např. Boat 4 Wontanara, Festival Obzory)


Wontanaru podporuji, protože si přeju, aby se každé mládě mělo dobře a myslím tím hlavně pomoc skrz Adopcí na dálku, kterou Wontanara pomáhá dětem v Africe.


foto

Kateřina Duchoňová (dobrovolnice od 2003). Vystudovala 3.lékařskou fakultu UK a momentálně pracuje jako psychiatr v Ústřední vojenské nemocnici, ve své práci se snaží věnovat i krizové intervenci a psychoterapii, pracuje také s lidmi různých kultur a národností, což považuje za obohacení. Dlouhodobě ji zajímá rozvojová problematika a možnost smysluplné pomoci, která  dává naději na lepší život dětem i dospělým v Africe, ale zároveň umožňuje i nám Evropanům zamyslet se nad příčinami extrémní chudoby. V současné situaci, kdy se rozšiřuje netolerance a xenofobie to považuje za velmi důležité. Ve volném čase kromě cestování ráda čte, píše reportáže a články na aktuální témata, věnuje se výtvarnému umění. Ráda tráví čas se svými přáteli na kulturních akcích nebo v přírodě. Snaží se sledovat dění kolem sebe a alespoň trochu se aktivně angažovat, pokud to čas dovolí.


V minulosti jsem se v rámci Wontanary věnovala koordinaci adopcí na dálku, pomáhala jsem na benefičních plesech Afrika, s organizací besed či výstav o Guineji a rozvojových projektech, některé besedy jsem i sama vedla, v listopadu 2010 jsem se zúčastnila dobrovolnického kempu v Guineji, kam jsme vezli sbírku zdravotnického materiálu a monitorovali děti v projektu adopce, o této cestě jsem napsala i články, které vyšly např.v časopisu Reflex nebo ve Zdravotnických novinách, reportáž z pobytu je umístěna i na webové stránce Hedvábná stezka.       


foto

Eva Maculová (dobrovolnice od 2010). Vystudovala politologii na Univerzitě Matěja Bela v Banské Bystrici na Slovensku a také na Univerzitě Limerick v Irsku, kde žila a pracovala 10 let. Momentálně je na mateřské dovolené s Oliverem a 3,5 letým ročním Frederickem. Miluje různorodost, ráda cestuje a poznává nové lidi a kultury. Dobrovolnictví se věnuje už od vysoké školy. Veří, že dobrovolnictví její život obohatilo. 


"Na jeseň 2010 sme sa s kamártkou Lenkou zúčastnili Help Campu v Guinei. Bola to neopakovateľná cesta, kde som si uvedomila pravé hodnoty života. Po návrate som si na diaľku adoptovala vtedy chlapca dnes už mládenca. Dúfam, že sa mi tam podarí čoskoro vrátiť. Wontanaru som si vybrala, pretože sa stotožňujem s jej víziou a cieľom. Tolerancia, šírenie humanitárnych myšlienok a ochrana ľudských práv sú dnes veľmi dôležité. Okrem toho čisto sebecky :), teší ma, že aj vďaka mne sa zlepšil život niekoho iného."


foto

Lenka Žaloudková (dobrovolnice od 2010). Vystudovala Vyšší odbornou školu - obor sociální práce v Plzni, bydlí v Tachově a má tři malé holčičky Sofii (2,5) a dvojčata Valerii a Vandu (8 měsíců). Mezi její koníčky patří cestování, příroda, rozvojová pomoc a poznávání jiných kultur. Pomáhá nám s propagací našich aktivit.


Wontanaru znám od roku 2010 a dozvěděla jsem se o ní díky Help Campu na portálu Hedvábná stezka, když jsem nechtěla jen "cestovat" a vyrazila jsem tedy do  Afriky s kamarádkou Evou. V Guinei jsem byla jen jednou, ale chytlo mě to tak, že bych se tam opět ráda podívala. A proč pomáhám zrovna Wontanaře? Protože chci :) Nemůžeme jen brát a dostávat, je potřeba i něco dát a je jedno, jestli je to formou velkých darů a nebo tím, že jedeš a pomůžeš, tam kde je třeba.


foto

Zuzana Nosalová (Dobrovolnice od 02/16). Pochází ze Slovenska, momentálně žije a studuje ve Francii, před tím dokončila studium na Filozofické fakultě v Brně. Ráda cestuje a navštěvuje místa, které jí něčím zaujmou. Příroda, přátelé a rodina, tanec či dobrá kniha to je to co jí dodáva energii. Pomáhá nám na dálku s překlady našeho webu do angličtiny.


O Wontanare som sa dozvedela už dávnejšie prostredníctvom jedného vysielania v rádiu a chcela som sa aspoň nejakým spôsobom zapojiť. Páči sa mi koncept programu v Guinei a ideály ako respekt rôznorodosti a tolerancia jeden k druhému by mali byť základom každej spoločnosti, bohužiaľ mi príde že sa na to dnes občas zabúda. Taktiež, každý si zaslúži získať aspoň základné vzdelanie, to je to čo nám dáva možnosť voľby, čo nám umožňuje prežiť.


foto

Martina Minárová (Dobrovolnice od 02/16) pochází ze Slovenska a v Praze 4 roky studuje Mezinárodní vztahy. Má ráda cestování, slunce, hudbu a hlavně tanec a pohyb. Pomáhá nám s překlady článků do angličtiny.


Vybrala som si Wontanaru, pretože je to práca, ktorá má zmysel. Keď sa dostanete do kontaktu s rozvojovou činnosťou, donúti vás to zamyslieť sa. A to je dôležité.


foto

Tereza Pilařová (Dobrovolnice od 11/15) V současnosti studuje Trvale udržitelný rozvoj tropů a subtropů na Fakultě tropického zemědělství, kde se zaměřuje na migraci a Moldavsko. Má ráda fotografování, cestování, zvířata, děti a dobrovolnictví. Pomáhá nám s roznosem letáků a také byla součástí našeho tvůrčího teamu na podzimním festivalu Kolem světa.


„K dobrovolnické činnosti jsem se dostala zhruba před dvěma roky. Pro mě osobně je dobrovolnictví příležitost, při které se mohu seznámit s úžasnými lidmi, možnost naučit se novým věcem a hlavně je to šance jak někomu pomoct splnit jeho sny a podpořit ho“.


foto

Diana Šurková (Dobrovolnice od 11/15) V současné době studuje Sociální a charitativní práce na Karlově univerzitě v Praze. Miluje knížky, fotografování, přírodu a kávu. Ze všeho nejvíce jí naplňuje, když může někomu, byť třeba minimálně, pomoci..


" Milý, přátelský kolektiv, se kterým člověk nemá problém najít společnou řeč. To, že dělám práci, která má smysl, mě hřeje u srdce a pokládám to za efektivně využitý volný čas. "


foto

Jana Kinzlerová (Dobrovolnice od 07/15) Žije v Praze. Pracuje jako redaktorka v časopise Svět filmu. Má ráda kočky, hudbu, cestování a fotografování. Pomáhá nám na festivalových stáncích a také fotí na našich akcích. 


" Líbí se mi, co Wontanara dělá, dává mi to hlubší smysl, který mnohá zaměstnání často postrádají "


foto

Marie Kalátová (Stážistka od 10/15) Narodila se v Českých Budějovicích a v současné době žije a studuje v Praze na Karlově univerzitě - Filosofická a právnická fakulta. Ráda chodí do divadla, do kina, na výstavy a je vášnivá čtenářka. 11 let hraje na piáno. Vybrala si projekt Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku a také nám domlouvá přednášky po školách.


" Vybrala jsem si Wontanaru, protože mě zaujal nejprve název, pak webové stránky a na Facebooku sem zjistila, že jsou ve skupině Wontanara dobrovolníci i mí známí  "


foto

Madla Spadlová (Dobrovolnice od 07/15) Narodila se v Mostě a nedávno se přestěhovala do Prahy se svým přítelem a šestiletou dcerou Bárou. Od malička vyrůstala v divadle, protože její táta pracuje jako osvětlovač a vyrábí loutky v Divadle Rozmanitostí v Mostě. Je velkou milovnicí tvrdé rockové a punkové hudby. Pomáhá nám s propagací.


"Je to přesně ten druh činnosti a myšlenek, o vzájemné solidaritě a toleranci, který odpovídá mým životním hodnotám a doufám i skutkům"


foto

Petra Cimprlich (Dobrovolnice od 09/15) Narodila se v Písku a několik let žije v Praze, kde pracuje v reklamní agentuře. Vystudovala grafiku a teorii interaktivních médií. Miluje svého bláznivého labradora, hudbu, cestování, přírodu, knížky a hory. V zimě se z ní stává vedle projekt manažerky ještě instruktorka snowboardingu a lyžování. Pomáhá nám s propagací a také jste ji mohli potkat na stánku během naší akce Mírová Tramvaj T3 v Praze.


" Dobrovolnické činnosti se věnuju už delší dobu, protože nedokážu nečinně přehlížet, když jsou někomu upírána základní lidská/zvířecí práva na důstojný život. K Wontanaře jsem se dostala přes svoji kamarádku Silvu,
díky které jsem se mohla aktivně zapojit. "


foto

Marcela Bergmann (Dobrovolnice od 06/15) Má dvě dospělé děti, svou firmu Current media, žije v Praze a vydává lékařskou odbornou literaturu. Miluje svého britského kocourka, žije elektronickou hudbou a cestováním. Zajímá se o výtvarné a divadelní umění. Pomáhá nám s propagací.


" Miluju děti, hudbu a svůj život. Jsem nevyléčitelný otptimista. Sama sem si prošla těžkým obdobím a protože se teď mám dobře, ráda bych to někomu vrátila "


Pokud i Ty máš grafické nadání, baví Tě online media, střih videa, fotíš nebo bys nám rád pomohl s administrativou, propagací , tvorbou kampaní, roznášením letáků, organizováním akcí, oslovováním sponzorů či fundraisingem, rádi Tě uvítáme v našem týmu. U nás si můžete udělat i Stáž na dálkuKontakt: adopce@wontanara.cz

Jste na Facebooku? Přidejte se do skupiny Wontanara Dobrovolníci