Skip to main content

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL ROZVOJOVÉ POMOCI

30.06.2005

Za nenásilí a lidská práva všech. Nejrůznější hudební, divadelní a taneční styly, výstava fotografií a uměleckých děl, videoprojekce, obchůdky FairTrade, workshopy, burza dobrovolníků, stánky organizací, workshopy atd.
Sobota 23.7. Máchovo jezero

HUDBA, DIVADLO, TANEC, PROMÍTÁNÍ filmů s rozvojovou tématikou, WORKSHOPY pro děti i dospělé, BESEDY A VYPRÁVĚNÍ nejen o Africe a Indii, VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ, STÁNKY S PRODEJEM FAIR TRADE výrobků, BURZA DOBROVOLNÍKU, PREZENTACE KAMPANĚ "ČESKO PROTI CHUDOBĚ"
a také spoustu možností a nápadů pro ty, kteří by měli chuť nějak pomoci!

Vystopí:
Ivan Mládek & Banjo Band, BENGAS, Posmrtné zkušenosti, Tam Tam Orchestra, Tam Tam Batucada, Jiří Bílý a band, Beat-in, Pranic, Crossband, Iridglaaja tiritiki

Festival se koná 23.7. od 11 do 24 hod. u Máchova jezera v kempu Borný - asi 2 km od vesnice Staré Splavy, kde jezdí i vlak.
FESTIVAL ROZVOJOVÉ SPOLUPRÁCE bude výjimečnou příležitostí seznámit se s tématikou rozvojové spolupráce a pochopit jaké možnosti se rozvíjejí v ČR i v zahraničí. Přítomnost zástupců přímo z rozvojových zemí (Keňa, Guinea, Afghánistán) umožní získat cenné zkušenosti z druhé strany, konfrontovat vlastní názory o efektivní pomoci. Forma letního Festivalu s hudbou, vystoupeními, stánky s FairTrade výrobky (z Keni, Guineji, Namibie, Indie…), workshopy a besedami, výstavou fotek a promítáním dokumentů… umožní široké veřejnosti i dětem seznámit se s odlišnostmi různých kultur a přiblížit se k rozvojové tématice.
Na programu bude spolupracovat mnoho organizací: např. Vara, Diakonie, Člověk v Tísni, Charita, Educon, Ekumenická akademie, Jeden Svět, Centrum Orientálního tance, Humanistické centrum Narovinu, Vysokoškolští humanisté, Humanistické centrum Dialog, dále i organizace z Itálie, Slovenska, Keni, Guineji…

Navíc Festival bude vyvrcholením programu celého letního mezinárodního Humanistického kempu pro děti handicapované, děti z uprchlických táborů a všechny příznivce tolerance a multikulturní společnosti (16.7. – 24.7.). Na celém kempu spolupracuje Nadace Slunečnice a celou dobu bude přítomna i její zakladatelka - známá česká topmodelka Helena Houdová

Věříme, že je velice důležité podporovat solidaritu směrem k rozvojovým zemím, toleranci
a zájem české veřejnosti o dění na poli rozvojové a humanitární pomoci. K podpoře tohoto zájmu jistě může být velice prospěšné ukázat i zcela konkrétní projekty, fotky a videa z daných oblastí a umožnit lidem přímého kontaktu s lidmi z rozvojových zemí.

Proto Vás srdečně zveme na Humanistický kemp i FESTIVAL ROZVOJOVÉ SPOLUPRÁCE a upřímně žádáme o pomoc při informování české veřejnosti o této iniciativě. Každá zveřejněná pozvánka na tento FESTIVAL, článek, rozhovor, reportáž nebo jen krátká informace nám velmi pomůže.
Tím spíše, že všechny zmíněné projekty i samotný FESTIVAL ROZVOJOVÉ SPOLUPRÁCE jsou organizovány výhradně mezinárodní sítí neplacených dobrovolníků a všichni účinkující se vzdávají nároku na honorář!
Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->