Skip to main content

Školu v Kagbelé zdobí impozantní nepřehlédnutelná fasáda! 🔴🟡🟢

30.06.2023

Na nové škole v Kagbelé naši kolegové pomalu finišují s venkovními pracemi. Nově se děti, které do školy budou v budoucnu chodit, můžou těšit z nové fasády. Zadní stěny budovy rozhodně nikdo v okolí nepřehlédne.

Jak už jste si určitě všimli, největší venkovní stěny jsou natřeny červenou, žlutou a zelenou – guinejskými národními barvami. Proč zrovna naši spolupracovníci z guinejské organizace AGUIPAH zvolili tuto barevnou kombinaci? „Usoudili jsme, že je nutné použít barvy naší národní vlajky, protože to budou právě malí Guinejci, kteří budou ve škole pobývat,“ vysvětluje Oury Salim (Mamadou Oury Diallo), jeden ze zakladatelů školy.

Fasáda 1

Z venkovních prací nyní už stačí jen omítnout zbytek stěn, vydláždit nádvoří a vyvrtat studnu na vodu. Pak zbývá elektroinstalace a může se vesele pokračovat s vnitřními úpravami a vybavením. Podle odhadů našich kolegů by všechny práce na exteriérech mohly být dokončeny do konce sezóny dešťů, to znamená do konce listopadu. Přes zimu chtějí pracovat na interiérech. Z toho vyplývá, že by první děti mohly do školy nastoupit někdy v průběhu příštího roku.

Fasáda 2

Pokud byste chtěli podpořit obdobný projekt – Rozšíření školy El Hadj Ibrahima Kanté v Kankanu, můžete přispět na náš účet 82262329/0800 (Česká spořitelna) pod variabilním symbolem 20019. Všem, kteří se rozhodnou pomoci, nesmírně děkujeme!

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->