Skip to main content

Setkání adoptivních rodičů

Kdy?
12:00 18/05/2019
Kde?
Malaika, Praha 2, Tyršova 1

Po delší době vás zveme na tradiční setkání "adoptivních rodičů" z celé ČR, kteří podporují na dálku guinejské děti.

Zváni jsou samozřejmě všichni, které tento projekt zajímá nebo se chtějí dozvědět něco více o životě lidí v západoafrické Guineji a rozvojové spolupráci Wontanara, o.p.s.

Těšit se můžete na promítání fotografií z poslední cesty po Guineji uskutečněné Petrou Kadlecovou, koordinátorkou projektu adopce na dálku, v doprovodu novináře MF Dnes, Milana Vodičky, a na zkušenost adoptivního rodiče Ivety ze setkání se svým adoptivním chlapcem Boubacarem.

Vaši pozornost určitě upoutá výjimečná výstava "Hladová planeta" a vaše chuťové buňky potěší osvěžující guinejský nápoj z květů ibišku.

 

Projekt Hladová planeta sestává z dvanácti plakátů s fotografiemi. Na každém plakátu je vyobrazena rodina s jídlem, které spotřebují za týden. Kromě členů rodiny vidíme také prostředí kuchyně a obraz je doplněn textem o prostředí a zemi, v níž žijí. Jeden z plakátů je věnován i rodině české. Plakáty poskytnou návštěvníkům představu nejen o množství, ale i o skladbě potravin a způsobech jejich získávání a přípravy. V některých případech jde pouze o nákup (který se může lišit místem – např. supermarket a místní tržiště), v jiných i o pěstování rostlin či chov zvířat. Vidíme, jak v některých místech světa, kde není dosud zaveden ani základní přístup k elektřině, je příprava základního jídla velmi náročná, vysilující a v mnohém ohrožuje i zdraví lidí (výpary z kamen... ) Série plakátů umožňuje také srovnání bohatých a chudých rozvojových zemí a jídelních zvyků na celém světě. Výstava fotografií manželů Peter Menzela a Faith D'Aluisio Hladová planeta byla poprvé vystavena v Nobelově mírovém centru ve Stockholmu. Třináctičlenná rodina Namgayových v Bhutánu utratí za jídlo na týden v přepočtu necelých 600 Kč, v tom jsou započteny i náklady na většinu potravin, které si sami vypěstují. Ukirtovi s dvěma dětmi z japonské Kodairy utratí přes 6 000 Kč.