Skip to main content

Úspěchy ve škole Salim

06.10.2015

Dva studenti z našeho vzdělávacího komplexu Salim (Conakry, Dar-es-Salam) úspěšně složili maturitní zkoušky se skvělými výsledky.

Mamadou Hady Sylla byl 10. nejlepším ze všech, kteří letos přistoupili k maturitě v celé Guineji a Mariama Sadjo N'diaye byla 110. Salim má každý rok vysoké procento úspěšných studentů při přijímacích zkouškách na college nebo gymnázium.

 

Pro ty kdo ještě neznají tuto školu bychom vám rádi představili vzdělávací komplex Salim (z arabštiny „Mír“), jehož je zakladatelem a který dnes poskytuje vzdělání od mateřské školy až po střední. Připravuje tedy studenty až k přijímačkám na vysokou školu.

V Guineji má Salim statut soukromé školy, ale je pod patronátem neziskové organizace AGUIPAH, která dohlíží na její neziskový charakter. Co to v praxi znamená?

V současné době navštěvuje Salim přes 1800 dětí. Z nich je 88 adoptováno v rámci programu Adopce na dálku a dalších 81 čekajících na adopci zatím chodí do školy bezplatně. Ostatní děti platí běžné školné podle toho, v jaké finanční situaci se jejich rodiče nebo opatrovníci nacházejí. Tedy bezplatné vzdělání je zde zajištěno i pro ty nejchudší děti.

Více o škole Salim zde

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->