Skip to main content

Kreativní team na festivalu Obzory

11.11.2015

Filozofická fakulta v Praze o víkendu opět hostila jeden z největších festivalů v ČR o cestování a aktivitách v přírodě Festival Obzory a my jsme byli potěšeni, že jsme mohli být jeho součástí. Na své si přišli aktivní outdooroví sportovci, horolezci, vášniví cestovatelé, ale i pasivní diváci, kteří se jen rádi kochali zážitky jiných. Už podruhé se jednalo o velkolepou konferenci s výměnou zkušeností a rad specializovaných odborníků. Pro děti jsme tu připravili místnost plnou kreativních workshopů, aby se rodiče mezitím mohli věnovat tématickým přednáškám. Pro nejmenší bylo zajištěn koutek s hlídáním.

 Výroba hraček z odpadků z improvizovaného smetiště

Náš páteční plán na večer byl jasný. Zabalit 10 tašek, z toho 3 s prázdnými krabičkami a lahvičkami, několikero látek, papírů, časopisů, nůžek, lepidel, štětců, zkrátka všechno co může být na takové vyrábění užitečné a přepravit tento náklad na Filosofickou fakultu Karlovy univerzity. Měli jsme za úkol proměnit jednu z učeben na Afriku tak, aby se tam druhý den děti cítily příjemně. Úkol to nebyl na první pohled snadný, ale po třech hodinách příprav jsme s Alčou vykouzlily typické africké obydlí, pověsili batiky na stěny, připravily věšáky s převleky, rozmístily hudební nástroje, připravily naši novou fotografickou výstavu, zapálily vonnou tyčinku, pustily hudbu a připravily dětem stoly s výtvarnými potřebami. Dobře my ! :)

 Výstava Otevření vrtu na pitnou vodu v Kindii

Wontanara měla v sobotu i  v neděli na starosti tyto dětské workshopy: 

  • Výroba papírových masek
  • Malování na obličej
  • Tvoření šperků z novin
  • Výroba hraček z odpadků z improvizovaného smětiště
  • Vyzkoušej si jak se žije v Africe
  • Co si lidé v Guineji oblékají a proč?
  • Jak vypadá "kočárek" guinejské maminky?
  • Jak se přenáší 20l vody přes 5km?
  • Balafon, Tam tam nebo Kora - zahrej si na typický západoafrický hudební nástroj
  • Jak se bydlí celé rodině na 6 metrech čtverečních?

V sobotu jsme si daly s holkama sraz na půl desátou, abychom ještě doladily detaily. Potkali jsme se tu poprvé s naší dobrovolnicí Terezou a Janinou, které se ukázaly být velmi důležitým článkem našeho kreativního týmu. Zkušeně jsme malovaly na obličej, vytvářely loutkové divadlo a dokonce šily tašky. Děti se k nám vraceli rády během celého festivalu, postupně jsme se zkamarádili a za pár hodin měli pocit, že máme nový domov. Navíc jsme tu měli krásný výhled na Pražský hrad. Společně jsme vytvořili neuvěřitelné věci z improvizovaného smetiště a připravili tak výstavu pro vracející se rodiče z přednášek.

 Výstava hraček z improvizovaného smetiště

...................................................................................................................

" Návštěvníci mohli vidět těšit multimediální prezentace předních českých cestovatelů a outdoorových sportovců, interaktivní worshopy s předáváním horolezeckého know how, kurzy vaření, hudby a tance z exotických zemí. "

...................................................................................................................

 Fotografická výstava cestovatelů

Také jste se tu mohli naučit, jak se správně vybavit do přírody dle náročnosti výletu a jak si správně připravit cestovní lékárničku. Své rady o tréninku poskytly závodníci extrémní outdoorových závodů jako je Adventure race, tak i přední čeští horolezci o přípravě na výstup vysokého kopce. Na chodbách byly rozmístěny stánky s outdoorovým vybavením, kulinářskými dobrotami z celého světa, knihami, šperky i roztodivným kořením. To vše k zakoupení za zvýhodněné festivalové ceny. Mezi jednotlivými přednáškami. 

...................................................................................................................

" Mohli jste se seznámit s nejnovějšími trendy techniky a vybavením do přírody, a také získat užitečné rady o focení v přírodě v náročných klimatických podmínkách. "

...................................................................................................................

O přestávkách probíhaly taneční a hudební představení či soutěže o nejlepší cestovatelské foto. Celý festival zdobila výstava fotografií od známých cestovatelů a horolezců. Každý dobrodruh i cestovatel si zde našel svůj "OBZOR", kde mu bylo fajn. Návštěvníci přišli oproti minulému ročníku v hojném počtu a vytvořili tak parádní atmosféru. 

zdroj: web Festival Obzory / facebook: www.facebook.com/festivalobzory / historie: Festival Obzory 2014

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->