Skip to main content

Barevné Babí léto v Bohnicích

15.09.2015

Letošní 26. ročník multižánrového festivalu Babí léto v areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích byl ještě barevnější než ročníky předchozí. Slunce a teplo dodávali festivalu magickou atosféru. Lidé se usmívali, povídali si, poslouchali hudbu, děti si hrály, běhaly, tančily a všichni vypadali šťastně. Vládla tu neuvěřitelné pozitivní nálada. Prodejci nabízeli pestrou paletu nejrůznějších ručně vyráběných dárků, šperků a originálních uměleckých předmětů. A byly dle našeho názoru nejlépe utracené peníze, protože šli na podporu pacientů léčebny, kteří se ve velké míře na festivalu také podíleli a většinu předmětů také sami vyráběli.

Program byl bohatý, na své si přišli milovníci jazzu, soulu, world music, funky i rocku. Během odpoledne se vystřídali Yellow Sisters, skupiny BomBarďák nebo známé Please The Trees . Koncerty doplňovali kreativní workshopy pro děti i dospělé, divadla, přednášky, komentované diskuze. Mohli jste tu vidět prezentaci psychiatrické nemocnice Bohnice nebo se připojit k terapeutickým dílnám. 

Nechyběli ani oblíbené stánky s fair trade občerstvením, slané i sladké variace palačinek či ochutnávky orientálních kuchyní. Mohli jste si tu dát dokonce domácí těstoviny s čerstvým pestem a parmazánem, které před vašimi zraky připravil stále usměvavý kuchař za 3 minuty. Během přípravy vyprávěl, že je vyrábí lidé ze sociálně slabších vrstev, kteří díky této práci našli nový smysl svého života i ztracené sebevědomí.

My, rozumějte Wontanara, tu měli stánek s uměleckými předměty a šperky z Afriky v duchu fair trade a děti si vyzkoušely tradiční africké nástroje. Lidé se zastavovali, vyptávali se na naši činnost v Guineji i kampaň Česko proti chudobě, kupovali si drobné dárky pro radost nebo se jen stavovali na kus řeči. Byla to moc příjemná sobota. Na stánku nám pomáhala naše dobrovolnice Jana a stážistka Khady, která tu s námi byla bohužel naposledy před svou cestou zpět do Paříže.

Foto: Silvie Ihnatolová / Kampaň Česko proti chudobě /  http://www.babiletobohnice.cz/

Fotogalerie
Nejnovější články
Všechny zprávy ->