Skip to main content

Dobrovolnice Katka Duchoňová na Pecha Kucha night

Kdy?
18:00 19/04/2019
Kde?
Strakonice, Na Ostrově 1415

Pecha Kucha Night je výjimečnou příležitostí pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků, nebo aktivistů a inovátorů. PKN je vzájemnou výměnou zkušeností a informací o novinkách v oboru i sdílení pohledu na svět očima prezentujících…a nejen to, jde především o kulturní událost a setkání v netradičních prostorách a v zcela novém formátu.. Není to divadlo, není to koncert, ples ani klasická beseda, či prezentace…
…je to Pecha Kucha!

Více informací o najdete zde.

Kateřina Duchoňová

Rodačka z Jindřichova Hradce. Vystudovala 3.lékařskou fakultu UK a momentálně pracuje jako psychiatrička a psychoterapeutka v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Ve své práci se mimo jiné snaží věnovat i krizové intervenci a psychoterapii. Pracuje také s lidmi různých kultur a národností, což ji samotnou obohacuje a učí hledat nové úhly pohledu. Je dobrovolnicí v projektu Terapie příchozích Inbáze z.s. Dlouhodobě ji kromě vlastní práce zajímá rozvojová problematika a možnost smysluplné pomoci, která dává naději na lepší život dětem i dospělým v tzv. zemích třetího světa, ale zároveň umožňuje i nám Evropanům zamyslet se nad příčinami extrémní chudoby a žít možná trochu ohleduplnějším životem. I proto je členkou o.p.s. Wontanara zabývající se adopcemi na dálku a vzdělávacími projekty v Guineji. V této západoafrické zemi pobývala i jako dobrovolnice a dlouhodobě pomáhá šířit povědomí o této problematice. Často o svých cestách a dobrovolnictví pořádá besedy v různých místech České republiky a obecněji o cestování a svých zkušenostech ze zahraničí mluví i na vlnách regionálního Rádia Česká Kanada. V zahraničí kromě dobrovolnických projektů absolvovala také studijní stáže v Egyptě a Libanonu. Je členkou českých i zahraničních odborných společností . V poslední době je aktivní i v psychoterapeutické sekci a sekci pro transkulturní psychiatrii Světové psychiatrické asociace. Přednášela a přispívala na konferencích v rámci svého oboru v ČR, ale i v Rakousku, Itálii, USA, Mexiku a Íránu.

Ve volném čase ráda čte, cestuje, navštěvuje kulturní akce a píše reportáže a články na aktuální témata. Snaží se sledovat dění kolem sebe a alespoň trochu se aktivně angažovat, pokud to čas dovolí.