Filtrovat:   |   Celkem: 292   |  
Úvod » Adopce » Seznam dětí
1 2 3 4 5 ... 15 Další

Fatoumata Sylla

ID: 201008
Adoptována
Situace je naléhavá
Dívka, 15 let
Fatoumata je velmi chytrá holčička, která by s dobrou péčí mohla v životě velmi uspět. A to je právě v Africe za potřebí, aby i ženy dosáhly vzdělání ve stejném měřítku jako muži. Fatou má tři starší sourozence. Další informace »

Maimouna Bangoura

ID: 201009
Adoptována
Dívka, 15 let
Otec i jeho tři bratři jsou všichni pěstitelé, nikdo neměl možnost naučit se nějakému řemeslu. Výsledkem je, že ani on nyní nedokáže zajistit dostatek prostředků pro základní potřeby své rodiny. Maimouna má dva mladší sourozence. Další informace »

Ibrahima Sory Camara

ID: 201014
Adoptován
Chlapec, 17 let
Ibrahima je tělesně postižený (zkroucení noh), je možné, že se to časem zlepší. Velmi se za svůj stav stydí. Integrace ve škole by mu velmi pomohla. Rodina má problémy se zajištěním denní stravy. Další informace »

Mamadama Sylla

ID: 201016
Adoptována
Dívka, 21 let
Otec je stále pryč. Když přijede, žena otěhotní a on zase odjede pryč za svými problémy. Když se jí podaří něco ušetřit přijede a pak zase bez jediného slova zmizí. Žena se svými dětmi tuto situaci trpí, podle ní má někde jinde jinou ženu. Mamadama má dve starší a dvě mladší sestry. Další informace »

Daouda Sylla

ID: 201017
Adoptován
Chlapec, 17 let
Rodiče se rozvádí. Chlapec žije se svou babičkou, které je již přes 60let. Otec žije v jedné těžařské vesnici. Chce se zkusit živit jako horník v dolech. Daouda má mladší sestru. Další informace »

Mamadou Latto Bah

ID: 201021
Adoptován
Chlapec, 18 let
Chlapec nás sám požádal o pomoc, protože vídá děti jak odchází do školy. S pláčem často žádal svého otce aby ho zapsal do školy. Ten by chtěl, ale bohužel rodina nemá dostatek prostředků na vzdělání. Maminka má malý záhon, o který se stará. Děti ji pomáhají hledat suché dřevo, které pak prodává. Mamadou má dva starší bratry a jednu mladší sestru. Další informace »

Yakouba Sylla

ID: 201022
Adoptován
Chlapec, 19 let
Matka se již třikrát rozvedla. Své děti vždy nechala v péči jejich otce. Ty nikdy nechodily do školy. Yakouba má dva starší bratry, dva mladší bratry a jednu mladší sestru. Další informace »

David Soumah

ID: 201030
Adoptován
Chlapec, 20 let
Otec má tři manželky a mnoho dětí. Žádné z nich nechodí do školy. Nyní se střetává se závažností a důsledky své situace a chtěl by, aby jeho děti chodily do školy. Nemá však dostatek prostředků na zajištění jejich vzdělání. David má dva bratry a jednu sestru. Další informace »

Houlématou Diallo

ID: 201032
Adoptována
Dívka, 13 let
Otec je již velmi starý. Matka je trpasličího vzrrůstu, rodila císařským řezem. Dělá hospodyni v jiné domácnosti u jedné ženy, která jí za to poskytuje jídlo pro děti. Když nemá práci živí se žebráním. Houlématou má staršího bratra. Další informace »

Abel Mansaré

ID: 201034
Adoptován
Chlapec, 19 let
Chlapec je obětí situace, kterou si nepřál. Když se u fulbů (etnikum v Guineji) narodí dítě "nelegálně" - tedy mimo uznané manželství, je často zavrhováno rodinou otce. Oba rodiče jsou bez prostředků. Další informace »

Abdoulaye Camara

ID: 201035
Adoptován
Chlapec, 17 let
Matka je tělesně postižená. Otěhotněla s pomocníkem řidiče (ti kteří hledají cestující do dopravního prostředku), který těhotenstsví neuznal. Matka nechala své dítě tam, kde dělala služebnou. V rodině je již otec v důchodu a proto mají nní problémy se zajištěním vzdělání chlapce. Další informace »

Mama Bintou Condé

ID: 201036
Adoptována
Dívka, 17 let
Otec dívky zemřel, ještě když byla miminko. Nyní žije se svou maminkou u svého strýce, který se snaží zajistit obživu různými aktivitami: malé políčko, vyrábí hnojivo, děla "mototaxikáře". To však nestačí na všechny základní potřeby pro početnou rodinu. Maman má celkem osm sourozenců. Další informace »

Boubacar Bah

ID: 201039
Adoptován
Chlapec, 17 let
Otcův příjem je příliš nízky k pokrytí základních každodenních potřeb rodiny. Prodává slepičí trus. Má dvě ženy a každá z nich má několik dětí. Společně se starají o políčko. Boubacar má 5 starších a jednoho mladšího sourozence. Další informace »

Fatoumata Camara

ID: 201040
Adoptována
Dívka, 16 let
Mladý pár žije v rodině otce, která je velmi početná. Společně obdělávají pole. Prostředky však nestačí na zajištění základních potřeb. Fatoumata má mladší sestru narozenou v roce 2007. Další informace »

M´Mah Soumah

ID: 201046
Adoptována
Dívka, 14 let
Dívka žije v početné rodině s 6ti sourozenci. Její maminka se stará o děti a domácnost. Otec chodí pracovat na pole a z výnosů se snaží uživit rodinu. Na vzdělání dětí nezbývají peníze. M´Mah si jako malé dítě popálila ruce a z důvodu nemožnosti odborné péče jí srostla kůže a ruce má zdeformované. Dokáže ale psát a chtěla by moc chodit do školy. Další informace »

Karfala Camara

ID: 201048
Adoptován
Chlapec, 13 let
Matka chlapce byla v programu adopce a vyučila se švadlenou. Karfala se narodil mimo manželství, jeho otec je uprchlík z Libérie. Chlapce nikdy neuznal za svého. Matka Karfaly se později vdala a odstěhovala za rodinou manžela. Karfala zůstal žít s babičkou, která je hluchoněmá. Další informace »

Fatoumata Diakité

ID: 201049
Adoptována
Dívka, 24 let
Fatoumata je velmi chytrá dívka. Do programu adopce byla zařazena místo její sestry Salématou (20562), která trpí epilepsií a tato nemoc ji znemožnila pokračovat dále ve studiu. Maminka Fatoumaty je rozvedená s jejím otcem a znovu se provdala za jiného muže, u kterého žije nyní se svými dětmi (těch je celkem 7). Obživu shání prodejem drobných věcí. Další informace »

Mory Keita

ID: 201050
Adoptován
Chlapec, 12 let
Mory žije ve velmi chudé rodině, která má problémy se zajištěním základních potřeb. Mory má bratra Habiba nar. 11.6.2014. Další informace »

André Oularé

ID: 201051
Adoptován
Chlapec, 11 let
Od narození se o něj stará babička, protože otec je od roku 2012 nemocný a nepracuje. Rodina nemá prostředky na zajištění vzdělání pro chlapce. André je na úrovni 1. třídy. Další informace »

Mahawa Fofana

ID: 201052
Adoptována
Dívka, 10 let
Mahawa pochází z velmi chudé rodiny, která prochází velkou krizí. Mají problémy s bydlením, s přístupem ke zdravotní péči a ke vzdělání. Proto požádali o podporu, aby jejich dcera mohla také chodit do školy. Mahawa má sestru Djenab nar. v r. 2006 a Fatoumata Binta nar. v r. 2014. Další informace »
1 2 3 4 5 ... 15 Další

WONTANARA, o.p.s.

Sokolská 32, 120 00 Praha 2
tel. 604 983 875
e-mail: info@wontanara.cz

© 2010 Wontanara, o.p.s.